LGBTI+ Business Forum 2023 /2

26. 6. 2000, 13:00
Slovenská národná galéria
Zobraziť na FB
S potešením oznamujeme, že aj tento rok sme pripravili LGBTI+ Business Fórum. Uskutoční sa 26. júna 2023 medzi 13:00 a 17:00 v priestoroch Slovenskej národnej galérie v Bratislave.

Čo je témou fóra?

Hlavnou témou bude „Vzdelávanie, tá najlepšia cesta“. Pripravujeme pre Vás rôznorodý program, zabezpečené bude aj tlmočenie do anglického jazyka.

Pre koho je fórum?

Radi privítame každého, kto má záujem a/alebo je v pozícií ovplyvniť politiky ohľadne diverzity a inklúzie, business lídrov, profesionálov z oblasti ľudských zdrojov, people manažérov tvorcov politík. Toto fórum je otvorené a participácia založená na registrácii.

Kto fórum organizuje?

LGBT Business Forum organizuje Diversity Pro. Spoluorganizátorom podujatia je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. Partnermi podujatia sú IBM, Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva, Slovenská národná galéria, Európska investičná banka na Slovensku a Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku.

Pre registráciu a v prípade otázok nám neváhajte napísať.
Tešíme sa na Vašu účasť!

PROGRAM

Začiatok podujatia je o 13:00.

Privítanie od organizátorov

 • Diversity Pro, Marek Novotný (organizátor)
 • Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Vladimír Šucha (spoluorganizátor)

Workshopy 

 • Prečo ľudia podliehajú dezinformáciám, Denník N, Vladimír Šnídl
  • úvodné slovo Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku, Robert Sermek (partner podujatia)
 • Ako podporujeme (podporiť) rodičov LGBTI+ detí, Združenie rodičov a priateľov LGBTI+ ľudí, Zlatica Maarová
  • úvodné slovo Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva na Slovensku, J.E. Gabriella Sancisi (partner podujatia)
 • Ako podporiť LGBTIQ+ ľudí/zamestnancov a zamestnankyne ako podporovatelia, Diversity Pro, Katarína Zerzan
  • úvodné slovo IBM, Marijn Pijnenburg (partner podujatia)
 • Dôvera a bezpečné prostredie na pracovisku, Otvorená hra, Michal Šoltés
  • úvodné slovo Európska Investičná Banka, Gerd-Uwe Weller (partner podujatia)

Diskusia

 • Panelová diskusia s predstaviteľmi zahraničných obchodných komôr

Program bude moderovať Roman Samotný.

Od 17:00 bude pripravený priestor a občerstvenie na neformálny networking.

REČNÍCI A REČNÍČKY

Vladimir Snidl

Vladimír Šnídl
novinár, Denník N

Jedenásť rokov žil v Prahe. Vyštudoval politológiu na Univerzite Karlovej, od roku 2007 pracoval v českých Hospodářských novinách a týždenníku Ekonom. V septembri 2014 prestúpil do denníka SME. Bolo to v čase, keď do jeho vydavateľstva majetkovo vstúpila finančná skupina Penta, s čím sa väčšina redakcie odmietla zmieriť. V roku 2015 patril k zakladajúcim redaktorom Denníka N. Špecializuje sa na témy ako sú vojenské nákupy, doprava a šírenie dezinformácií. Na jeseň 2017 napísal knihu Pravda a lož na Facebooku, ktorá rozoberá fenomén hoaxov a konšpiračných teórii na slovenskom a českom internete. O tejto téme chodí aj pravidelne prednášať do slovenských škôl.

Zlatica Maarova

Zlatica Maarová
spoluzakladateľka, Združenie rodičov a priateľov LGBTI+ ľudí
bio

Katarina Zerzan

Katarína Zerzan
LGBTI+ ally (podporovateľka), Diversity Pro
Katarína verí, že by sme rôznorodý svet okolo nás mali využiť ako výhodu, pretože je v ňom skyté množstvo talentu a potenciálu. Strach nie je zmysluplný. Katarína spúšťa konverzácie s firmami a jednotlivcami tak, aby sme pochopili celé spektrum LGBTI+ ľudí a ľudí s postihnutiami. Konverzácie ju naučili dve ďalšie veci: trpezlivosť neustále inšpirovať svojimi činmi a nakladanie s energiou človeka, aby porozumela stresu a vyhoreniu.

Michal Soltes

Michal Šoltés
???, Otvorená hra
bio

Vladimir Sucha

Vladimír Šucha
vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku
Vladimír Šucha je od roku 2022 vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.
V roku 2021 bol vyslaný EK do UNESCO v Paríži a predtým, od roku 2012, riadil vedecký
a poznatkový servis Európskej komisie – Spoločné výskumné centrum. Predtým
pôsobil ako riaditeľ na generálnom riaditeľstve pre vzdelávanie a kultúru EK a na viacerých pracovných pozíciách spojených s európskymi a medzinárodnými politikami. V rokoch 2000-2004 bol členom slovenského tímu, ktorý v Bruseli vyjednával vstup Slovenska do EÚ. Paralelne sa venoval vedeckej a pedagogickej práci na Slovensku a viacerých miestach vo svete. Publikoval viac ako 100 vedeckých prác.

Robert Sermek

Robert Sermek
vedúci Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku
Robert Sermek je od leta 2020 vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku. V EP pracuje už od roku 2007 na rôznych pozíciách na Generálnom riaditeľstve pre komunikáciu. Bol napríklad projektovým lídrom pre audiovizuálne produkty celoeurópskej komunikačnej kampane pred európskymi voľbami v roku 2014 a 2019. Pred nástupom do Európskeho parlamentu pôsobil ako novinár, okrem iného bol spravodajcom TASR a neskôr Slovenského rozhlasu v Bruseli.

Gabriella Sancisi

J.E. Gabriella Sancisi
Veľvyslankyňa Holandského kráľovstva na Slovensku
Gabriella Sancisi je kariérna diplomatka a aktuálne veľvyslankyňa Holandského kráľovstva na Slovensku. Pred nástupom na tento post pôsobila ako osobná tajomníčka Jej výsosti holandskej kráľovnej Maximi a to viac ako 7 rokov. Rovnako pracovala ako tajomníčka ministra zahraničných vecí Rosenthala či štátneho tajomníka Timmermansa. V rámci dlhoročného pôsobenia na ministerstve zahraničných vecí bola vyslaná v Záhrebe ako zástupkyňa veľvyslanca či v New Yorku, kde zastávala pozíciu konzulky pre kultúru a komunikáciu.

Gerd Weller

Gerd-Uwe Weller
zástupca EIB skupiny na Slovensku, Európska investičná banka
Gerd-Uwe Weller sa narodil v roku 1969 vo Wetzlare v Nemecku. Po vyštudovaní ekonomiky na Univerzite v Passau a University College Dublin nastúpil v roku 1998 do KfW. V roku 2006 prešiel do Európskej investičnej banky, kde zastával viaceré pozície. Od roku 2020 reprezentuje skupinu EIB na Slovensku. Gerd a jeho manžel Klaus sa zosobášili podľa nemeckého práva v roku 2018. Už predtým boli registrovaní podľa luxemburského práva. Obaja v súčasnosti žijú v Bratislave.

Marijn Pijnenburg

Marijn Pijnenburg
Business Development Executive a Marketplace Diversity Leader
Marijn Pijnenburg ako súčasť IBM tímu Global Marketplace Diversity vedie región EMEA. V tejto úlohe poskytuje strategické poradenstvo obchodným lídrom o tom, ako využiť ľudský kapitál, rozvoj talentu, diverzitu, začlenenie, spravodlivosť, angažovanosť a (ľudskú) udržateľnosť ako kritické hybné sily podnikania na podporu inovácií a transformáciu organizačných kultúr. Marijn tiež dohliada na komunitné partnerstvá IBM a je členom predstavenstva rôznených neziskových organizácií. Denník Financial Times ho ocenil ako globálneho lídra za jeho úsilie o rozmanitosť. Ako vynikajúci vzor ho ocenila aj nadácia Workplace Pride.

Spoluorganizátor
Logo Zastupenia Europskej komisie

Partneri