Seminár Inkluzívne mestá a firmy

28. 11. 2019, 09:00
Zrkadlová sieň, Primaciálny palác, Bratislava
Zobraziť na FB

Podujatie, ktoré organizovala Nadácia Pontis v spolupráci s Metropolitným inštitútom Bratislava, určené výhradne členom združenia Business Leaders Forum a signatárom Charty diverzity Slovensko. Zaujímavé informácie, príklady dobrej praxe, inšpiratívne príbehy, odporúčania pre mestá a firmy.

Diverzita predstavuje všetky viditeľné, ale aj neviditeľné aspekty, ktorými sa ľudia odlišujú a zároveň sú si podobní – napríklad pohlavie, rasa, vek, sexuálna orientácia či zdravotné postihnutie. Čokoľvek, čo nás robí výnimočnými, prináša nové nápady, inovácie a pozitívne zmeny. Môže byť diverzita výhodou pre mestá a firmy? Aké benefity prináša so sebou kultúrna diverzita? Ako môžu mestá a firmy využívať diverzitu vo svoj prospech?

Seminár Inkluzívne mestá a firmy otvoril Andrej Juriga, ktorý poskytol úvod do problematiky kultúrnej diverzity a medzinárodnej komunikácie.

V druhej časti sme sa spoločne pozreli na “best practices” od signatárov Charty diverzity: firiem Johnson Controls International, Plzeňský Prazdroj Slovensko. S osobným príbehom vystúpil Santiago Mendez z Lenova. V paneli o Pink Economy debatoval aj predseda Diversity Pro Marek Novotný.

Súčasťou podujatia bol slávnostný podpis Charty diverzity novými signatármi.